راهنمای خرید تلفن بیسیم و رومیزی

استفاده از تلفن در منزل و محل کار در انواع تلفن بی سیم و با سیم موجود هستند،. امروزه اشخاص در منزل یا محل کارخود حتما از تلفن استفاده می کند و همچنین کلیه کارهای ارتباطی افراد در محیط  کار با شرکت های مختلف و مشتریان از طریق تلفن انجام می شود. با آنکه بسیاری از افراد توجه چندانی به نوع تلفن و ویژگی های آن نمی کنند.

اما به شما قول می دهم پس از خواندن این مطلب افرادی که قصد خرید یک تلفن بی سیم را دارند نیز می توانند پس از خواندن این مطلب بدون نگرانی تلفن مورد نظرشان را انتخاب کنند و حتی با دانستن ویژگی های دلخواهشان دیگر نیازی به حضور در فروشگاه ها نداشته و به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهند.

تلفن های موجود در بازار تلفن

  • بی سیم 
  • تلفن های رومیزی

تلفن های رومیزی:

تلفن رومیزی

از نوع تلفن های ساده ای هستند که در کمتر منزل مدرنی یافت می شوند. این نوع از تلفن ها محدودیت هایی دارد که در تلفن های بی سیم وجود ندارد اگر قصد خرید تلفن را دارید در ادامه با ما همراه شوید.

بیش از ۱۳۸ سال از اختراع تلفن توسط الکساندر گراهام بل میگذرد (۱۸۷۶) . امروزه با وجود فراگیر شدن تلفن همراه و اینترنت کماکان تلفن بخش مهمی از روابط اجتماعی ما را شکل میدهد . گوشی های رومیزی ساده ترین و مرسوم ترین نوع گوشی تلفن در ادارات و منازل می باشند که مستقیما به خط تلفن وصل شده به طور دائم روی یک میز قرار می گیرند، در واقع طول کم سیم یکی از محدودیتهای این نوع گوشیهاست. با پیشرفت تکنولوژی و ارزان تر شدن قیمت تلفن های بیسیم امروزه استفاده از تلفن های رومیزی به حاشیه رانده شده و محدود به استفاده در ادارات گردیده است .هرچند که به دلیل استقامت تلفن های رومیزی نسبت به تلفن های بیسیم استفاده از این نوع از تلفن ها در فروشگاهها نیز مرسوم میباشد .برندهای مختلفی از ابتدای اختراع تلفن اقدام به طراحی و تولید تلفن های رومیزی نموده اند.

در این میان نقش شرکت پاناسونیک خصوصا در کشور ایران پر رنگ تر دیده میشود . تلفن های رومیزی پاناسونیک با کاربری راحت خود همیشه از بهترین انتخابها در خرید تلفن های رومیزی بوده است .

چنانچه در سدد خرید یک دستگاه تلفن رومیزی هستید پیشنهاد میگردد قبل از خرید به موارد زیر توجه داشته باشید :

1-تعداد خطوط ، چنانچه مایل به استفاده از چند خط بر روی یک دستگاه تلفن هستید پیشنهاد میگردد قبل از خرید به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه تلفن قابلیت ورود چند خط را دارد

2-پیغام گیر یا منشی تلفنی هم یکی دیگر از امکاناتی است که کمپانی سازنده بر روی تلفن ها قرارداده است ، چنانچه مایل به استفاده از این امکان هستید باید در هنگام انتخاب تلفن از وجود این قابلیت بر روی تلفن اطمینان حاصل نمایید.

3-نمایشگر شماره ، باید توجه داشت صرف دارا بودن نمایشگر دلیل بر افتادن شماره تماس گیرنده بر روی تلفن نخواهد بود ، علاوه بر این ، برای استفاده از نمایشگر شماره بر روی مراکز سانترال ، مرکز سانترال مذکور نیز میبایست قابلیت شماره انداز را داشته باشد

4-بلندگوی دیجیتال شما را از برداشتن گوشی قبل از برقراری تماس راحت مینماید . برخی از مدلها دارای بلندگوی دوطرفه میباشند که میتوان بدون برداشتن گوشی به مکالمه ادامه داد.

5-قابلیت پشتیبانی از هدست از قابلیت های کلیدی به حساب می آید. پس اگر شما احتیاج به نصب یک هدست بر روی تلفن خود دارید قبل از تهیه تلفن از امکان نصب هدست بر روی دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

6-کلیدهای حافظه تعبیه شده در برخی از تلفن ها امکان برقراری تماس بدون استفاده از شماره گیر را در اختیار شما قرار میدهد که تعداد این کلید ها در مدل های مختلف متفاوت میباشد.

تلفن بی سیم چیست؟

تلفن بی سیم یا تلفن قابل حمل تلفنی است که در آن گوشی قابل جابجایی است و به جای اینکه توسط یک سیم وصل شود ، با بدنه تلفن از طریق رادیو ارتباط برقرار می کند. ایستگاه پایه از طریق خط تلفنی به عنوان تلفن سیمی متصل به شبکه تلفن است ، و همچنین به عنوان شارژر برای شارژ باتری های گوشی کار می کند. دامنه محدود است ، معمولاً به همان ساختمان و یا فاصله کمی از ایستگاه پایه محدود میشود.

تلفن بی سیم با محدودیت محدود و با ایستگاه پایه در محل مشترکین با تلفن همراه متفاوت است. استانداردهای فعلی تلفن بی سیم ، مانند PHS و DECT ، با اجرای دستیابی به تلفن همراه ، واضح بین تلفن های بی سیم و تلفن همراه کاملا متفاوت . ویژگی های پیشرفته مختلف ، مانند انتقال داده ها. و حتی در یک مقیاس محدود ، رومینگ بین المللی. در مدل های تخصصی ، ایستگاه های پایه توسط یک اپراتور شبکه تلفن همراه تجاری نگهداری می شوند و کاربران در این سرویس مشترک هستند.

در سال 1994 ، تلفن های بی سیم دیجیتال در محدوده فرکانس 900 مگاهرتز معرفی شد. سیگنال های دیجیتالی به تلفن ها ایمن تر و کمک کرده است. گوش دادن به مکالمات تلفنی بی سیم آنالوگ نسبتاً آسان بود. در سال 1995 ، طیف گسترش دیجیتال (DSS) برای تلفن های بی سیم معرفی شد. این فناوری امکان انتقال صدای دیجیتالی را در فرکانس های مختلف ، بهبود حریم خصوصی و کاهش تداخل بین مشترکین مختلف فراهم می کند.

برخلاف تلفن سیم دا ، تلفن بی سیم برای تأمین برق ایستگاه پایه نیاز به برق اصلی دارد. این تلفن بی سیم از باتری قابل شارژ تغذیه می شود ، که هنگام ذخیره گوشی در گهواره آن شارژ می شود.

انواع تلفن بیسیم

جدیدترین تلفن بیسیم پاناسونیک

بهترین تلفن بیسیم پاناسونیک

قیمت تلفن بیسیم پاناسونیک اصل ژاپن

تلفن پاناسونیک 3721

قیمت تلفن پاناسونیک 6821

قیمت تلفن بیسیم زیمنس

تلفن بی سیم ایرانی

قیمت تلفن پاناسونیک ۲۳۶۱